Ūdens pudelēs: lielākā krāpšana vēsturē

13. maijā 2019

Minerālūdens pārdošana pasaulē pieaugs vidēji par desmit procentiem gadā, un līdz 2020. gadam varēs pārsniegt 280 miljardus dolāru. Attīstīto valstu iedzīvotājam ir pieejams praktiski bezmaksas tīrs krāna ūdens, bet cilvēki spītīgi pērk ūdeni pudelēs. Kāpēc tas notiek – raksta RIA Novosti.

Starptautiskās organizācijas runā par elektromobiļu globālu kaitējumu

23. marts 2019

Avots

Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā

5. marts 2019

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija izstrādāja un iesniedza izskatīšanai Ministru kabinetā likumprojektu “Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā” (turpmāk – likumprojekts). Likumprojekts paredz turpmāk nepiemērot atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas vienreiz lietojamajiem galda traukiem un piederumiem, kas izgatavoti no plastmasas (polimēriem) un to kompozītmateriāliem. Plānots, ka no 2019. gada 1. jūlija dabas resursu nodokļa likme par šo iepakojuma veidu atbilstoši Dabas resursu nodokļa likuma 7. pielikumam būs 1,22 euro/kg.

SIA „ZAĻAIS CENTRS” lūdz līgumpartnerus izvērtēt saņemto informāciju un atteikties no galda traukiem un piederumiem, kas izgatavoti no plastmasas, vietā izmantojot traukus un piederumus, kas izgatavoti no papīra, kartona, koksnes vai citām dabiskām šķiedrām. Pretējā gadījumā jums jārēķinas ka attiecībā pret valsti rodas pienākums maksāt dabas resursu nodokli pēc noteiktas Dabas resursu nodokļa likmes.

Atbrīvojums no dabas resursu nodokļa samaksas

28. decembris 2018

Iepakojuma apsaimniekošana
2018.gada 28.decembrī starp SIA „ZAĻAIS CENTRS” un Valsts vides dienestu noslēgts līgums un piešķirts atbrīvojums no dabas resursu nodokļa samaksas par līgumā minētiem iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu veidiem laikposmā no 2019.gada 01.janvāra līdz 2021.gada 31.decembrim.

Videi kaitīgu preču apsaimniekošana
2018.gada 28.decembrī starp SIA „ZAĻAIS CENTRS” un Valsts vides dienestu noslēgts videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas līgums un piešķirts atbrīvojums no dabas resursu nodokļa samaksas par līgumā minētiem videi kaitīgām precēm laikposmā no 2019.gada 01.janvāra līdz 2021.gada 31.decembrim.

Zīmējumu konkurss 2018

400 Bad Request

nginx/0.5.35

BATERIJAS: labums un kaitējums

24. oktobris 2018
 

Baterijas ir praktiskas un noderīgas, taču satur videi un cilvēku veselībai bīstamas vielas, tāpēc tās ir atbilstoši jāuzglabā, jāsargā no bērniem, un pēc izlietošanas tās nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem. Jāatceras, ka bateriju norīšanas sekas var būt nāvējošas!

UZZINI, KĀ ŠĶIROT IEPAKOJUMU GUDRI

24. oktobris 2018

Atkritumu šķirošana mūsdienās ir efektīvs veids, ka samazināt vides piesārņošanu un ietaupīt resursus. No atkritumu šķirošanas visi ir ieguvēji – sabiedrība, apkārtējā daba un ražotāji, kuri pateicoties atkritumu otrreizējai lietošanai var ietaupīt izlietotos dabas resursus.
Atkritumus šķirot nav grūti, galvenais ikdienā pievērst uzmanību tam, kas no atkritumiem ir un kas nav šķirojams.

Mūms – 13 gadi!

5. septembris 2018

2018. gada septembra mēnesī mūsu kompānija nosvinēja savas aktīvas darbības 13. gadu.

Mēs esam ļoti priecīgi, ka mums ir iespēja pateikties visiem mūsu uzņēmuma darbiniekiem, partneriem, klientiem un labiem draugiem par to, ka jūs ar šo ceļu esat kopā ar mums.

Mēs novēlam, lai kompānija “ZAĻAIS CENTRS” turpina pastāvīgi attīstīties, sekmīgi un veiksmīgi strādāt vēl daudzu gadu garumā.

Zinātnieki…

29. jūlijs 2018

Avots

1 2 3 9